ZASTAVME PÁD DO NENÁVRATNA

TEXT: EXTRA PLUS FOTO: EXTRA PLUS/JANA BIROŠOVÁ

Roman Stopka: Liberalizácia spoločnosti nás priviedla k hrozivým stratám majetku i ľudských hodnôt. 

Médiá dennodenne prichádzajú so špekuláciami, ako by mali dopadnúť blížiace sa voľby do NR SR. V júli sa rozbehlo zjednocovanie pronárodných síl, ktoré sa však čoskoro prejavilo ako nešikovný pokus dať im chomút podľa vzoru SNS v minulých voľbách. Ľudia si až začiatkom jesene všimli, že väčšina „zjednocovateľov“ v skutočnosti nič národného chrániť nechcela. Pričom si boli dobre vedomí, že takto posilňujú politické strany, ktorým je existencia samostatnej Slovenskej republiky prekážkou v ich politickom rozmachu. V tejto súvislosti je na mieste otázka: Čo čaká Slovákov, ak sa do vlády dostanú liberálne strany?

Na otázku Extra plus odpovedá: Roman Stopka, predseda strany Práca slovenského národa (PSN)

Každému následku najprv predchádza skutok. Čo nás čaká po voľbách, o tom rozhodnú voliči vo voľbách, a nie konštrukcie zákulisných maniakov. Pravda, ak nepodľahneme klamu. Ja verím nášmu pracujúcemu človeku, nie prospechárskym špekulantom. Liberalizácia spoločnosti nás priviedla k hrozivým stratám majetku i ľudských hodnôt. Pokračovanie v tomto smere je pád do nenávratna. Našťastie, už aj svetový vývojový trend zavrhol túto cestu. Len k našim politikom sa to ešte nedostalo. Z USA na Slovensko vedú dlhé káble. Aj keď je náš občan denne vystavený hrozivým dávkam tendenčných informácií, po skúsenostiach získaných v prostredí českej dominancie a maďarónskej bezohľadnosti nie je taký naivný ani krátkozraký, aby zahodil príležitosť mať svoj vlastný štát. S naším národom sa dá manipulovať všelijako, pretože sme od prírody veľkorysí a chytráci sa to naučili zneužívať. Ale na klamstvo, ktoré dnešná politická propaganda ponúka, sme veľmi citliví, ak ho odhalíme. Tí, čo ho rozoznajú, budú podľa mňa aj veľmi rozhodní. Sústreďme sa na svoj cieľ, na svoje záujmy a nepodliehajme sugestívnym argumentom tých, ktorí nás spochybňujú a z našej váhavosti ťažia. Už ukázali, čo v nich je, aj o čo sa usilujú.


Text pôvodne vyšiel v mesačníku Extra plus 2/2020,  
www.extraplus.sk







 


Múdri nech nás učia!
Svätí nech sa za nás modlia!
Prezieraví nech nás vedú!

Sv. Bernard
Keď príde Tvojho pokušenia chvíľa, že by si mohol priehrštiami brať, i keby tma Ti každú stopu skryla, Ty musíš brat môj, čisté ruky mať!

Mária Rázusová-Martáková
„Prečo sa ten slovenský ľud každého tak bojí? Doja si ho sťa kravičku a on ticho stojí! Ľudia idú ako ovce, kam ich baran vedie a ku stolu chodia vtedy, keď je po obede. Vyvolia si za vyslanca, koho im rozkážu a keď majú raz ruky voľné, sami si ich zviažu. Či to tak má byť naveky? Niet Slovákom rady? Kto si sám nevie byť pánom, nedočká sa vlády!“

Jonáš Záborský